28-05-2018 2:38 pm posted by Anonymous
Projektin Tiedostoissa näkyvien liitteiden päiväykset on aina kuluva päivä. Voisiko sen muuttaa liittämispäiväykseksi, että niistä näkisi liitteen iän?
12-10-2018 12:15 pm posted by laura.lagus-tiira@visma.com
Hei Merja,
Tiedostot & linkit -osiota on uudistettu ja nyt myyntitöille voi lisätä sekä linkkejä että tiedostoja ja päivämääränä näytetään lisäyspäivä. Osiossa pääsee nyt myös helposti tarkistamaan yksittäisen lisätyn tiedoston koon sekä käytetyn/käytettävissä olevan tallennustilan!
10-11-2019 8:30 pm posted by Anonymous
Missä tiedostojen asetukset ovat? Erityisesti kaipaisin käyttöoikeuksien hallinta-asetuksia tiedostojen näkyvyydelle erilaisille käyttäjille. Miksi tiedostot näkyvät sekä Myynti-osiossa, että Kollaboraatio-osiossa? Onko tähän asetusta, että tiedostot näkyisivät vain myynti-osiossa?
laura.lagus-tiira@visma.com
18-06-2018 1:49 pm posted by laura.lagus-tiira@visma.com
Hyvä huomio, Merja!
Myynti-välilehdellä näkyvän päivämäärän pitäisi olla nimenomaan tiedoston lisäyspäivämäärä eikä kuluva päivämäärä. Laitan tätä meillä eteenpäin, niin saadaan oikea päivämäärä näkyviin myös myyntitöille/projekteille.
Tällä hetkellä tiedoston lisäyspäivän näkee raportoinnin kautta: Raportit > Projektit > Tiedostot ja siellä kenttä Lisäyspäivä.